Hayal ettiğinden fazlası Gençlik Otobüsü'nde..

Leave a Comment

En büyük hayalidir insanın yeni yerler görmek, yeni heyecanlar yaşamak, dünyayı keşfetmek..
Bu hayalini gerçekleştirebilen çok sayıda insan var artık günümüzde. Sırt çantasını toplayan, pasaportunu alan ve kendini yeni kültürlerle tanışmaya hazır hisseden herkesin elde edebileceği bir fırsat bence. Günümüzde hem hesaplı hem uygun koşullarda geziler gerçekleştirmek mümkün.Özellikle bu amaçla hazırlanan turlar, farklı projeler de var. Mesela son bir kaç aydır hevesle takip ettiğim Gençlik Otobüsü Projesi :)

Gençlik Otobüsü projesi 2010 yılından beri 18-35 yaş arası gençlere Avrupa fırsatları sunmak için oluşturulmuş bir projedir. Şu an 5. otobüsle turuna devam etmekte olan gençlik otobüsü, 43 günde Avrupa'nın 15 ülkesi ve 28 şehrine uğrayarak turunu tamamlamış olacak. Bu rüya gibi geziye sen de katılmak istiyorsan 6. ve 7. gençlik otobüsü başvurularını sakın kaçırma! :)

Tabi bu güzel proje için sadece başvuru yapmak yetmiyor. Öncelikle Gençlik Otobüsü Genç Kart sahibi olmanız gerekiyor. Başvurunuz kabul edildikten sonra İstanbul ve Ankara' da düzenlenecek toplantılara katılıp toplantı sonrasında 2 dk'lık bir videonuzu çekerek neden seçilmeniz gerektiğini, seçilirseniz otobüse neler katabileceğinizi açık ve anlaşılır bir dille anlatmanız gerekiyor. Videolarınız komisyon tarafından değerlendirilip de şans size gülerse hayatınızın macerasını yaşamaya hazırsınız demektir :)Gelelim 6. ve 7. gençlik otobüsü güzergahlarına :)

Gençlik otobüsü 6'nın güzergahı;
Bulgaristan (Sofya), Romanya (Bükreş), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Almanya (Füssen, Bremen, Berlin), Çek Cumhuriyeti (Prag), Hollanda (Amsterdam), Belçika (Brugge, Brüksel), Fransa, (Paris, Cannes, Nice), Portekiz (Lizbon), İspanya (Madrid, Barselona), Monaco (Monte Carlo), İtalya (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Napoli, Pompei, Bari), Vatikan, Yunanistan (İgoumenitsa, Selanik)Gençlik Otobüsü 7'nin (Amerika) güzergahı ise;
Boston, Atlantic City, New Jersey, Newyork, Philedephia, Washington DC, Orlando, Kennedy, Space Centre, Miami, New Orleans, Los Angles, San Diego, Las Vegas, Grand Canyon, San Francısco

Gençlik Otobüsü 6 projesi 1 Ağustos - 13 Eylül 2015 tarihleri arasında, Gençlik Otobüsü 7 projesi  ise 1 Ağustos - 5 Eylül 2016 da gerçekleştirilecektir. Başvurular 1.08.2014- 31.12.2014 tarihleri arasındadır.
Başvurular için buraya tıklamanız yeterli :)

Sevgiler..
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder