Düğün Hazırlıkları vol. 1 | Gelinlik Seçimi

Leave a Comment
Hakkında çok konuşmasalar da erkekler, evlenecekleri kadının nasıl bir gelinlik giyeceğini çok merak ederler. Her ne kadar gelinlikten pek anlamasalar ya da bütün gelinliklerin aynı olduğunu düşünseler de bu hep böyledir :)

Gelinlik kelimesi bir bayan için ne kadar anlamlıdır oysa. Küçücük bir kelimeye o kadar çok anlam yükleriz ki.. Hayaller kurar, kafamızda farklı detaylar tasarlar nasıl bir gelin olacağımızı düşünür dururuz. Çeşitlerin çok olması seçim yapmamızı zorlaştırsa da gelinlik alışverişi bir keyiftir. Hayatta bir kez yaşanır. Bir ömür boyu hatırlanır..

Gelinlik seçiminde öncelikle gelinliği hazır mı alacaksınız yoksa diktirecek misiniz buna karar vermelisiniz. Her ne kadar hazır gelinliklerin daha pratik olacağını düşünsem de girdiğim mağazalarda bedenime ve boyuma göre gelinlik bulamadığım için gelinliğimi diktirmeye karar verdim. Minyon tipli olmanın zorlukları diyelim :) Ama şimdi düşününce çok doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. Minyon olmak güzeldir! :)

Şimdi de nasıl bir gelinlik hayal ettiğinize odaklanalım. Klasik motiflerle süslü bir gelinlik mi, yoksa kendi tarzınızı yansıtacak bir gelinlik mi? Eğer hala kararsızsanız gözlerinizi kapatıp hayallerinizden ilham alın derim. Eğer düşlerinizde romantik bir model varsa son yılların favorilerinden olan dantelli gelinlik modellerine de bakabilirsiniz.

 Gelinlik seçiminde vücut tipinin de önemli olduğunu unutmamak gerek. Gelinliğinle neleri gizlemen, neleri ön plana çıkarman gerektiğini bilmen yeterli. Alt bedeni üst bedenine göre kalın olan kişiler üst tarafa, tam tersi olanlar ise alt tarafa dikkat çekebilir. Dikkat çekmesini istemediğiniz bölgeyi ise sade bırakmanız yeterli olacaktır

Gelelim gelinlikte kullanılacak, tamamıyla sizi yansıtacak süslemelere. Seçeceğiniz aplikler, boncuklar, renkli taşlar, kurdeleler ve dantellerle kendi tarzınızı oluşturup gelinliğinize farklı bir hava katabilirsiniz. Bu aksesuarlar daha zengin, daha şık bir görüntü kazandıracaktır size.Şimdi gelin birlikte sizin için seçtiğim farklı gelinlik modellerini inceleyelim. :)Sevgiler,
Mrs.Goksin