Düğün Hazırlıkları vol. 5 | Damatlık Seçimi

Leave a Comment
Evlilik, bayanlarda olduğu kadar erkekler için de en önemli anlardan biridir. Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştireceğiniz bu özel günde üzerinize yakışan ve içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir damatlık seçmeniz çok önemli.

İşte size bu özel gecede her şeyin mükemmel bir uyum içinde olması için dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar;

Öncelikle damatlığınızı seçmeden önce düğün konseptine uygun olup olmadığını düşünün. Çünkü düğününüzün konsepti sizi en uygun seçeneğe götürür.

Kır düğünü, kumsal düğünü ve resmi düğünler için uygun damatlıkları sizin için bir araya topladım. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Kumsal Düğünleri:

Kumun rengi ve denizin mavisinin bir araya gelmesiyle oluşan o büyülü havaya uyum sağlamak için en ideal damatlık renkleri ekru, krem, bej ya da mavi; eğer renkli bir şeyler düşünüyorsanız, yaz renkleri sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Kır Düğünleri:

Öncelikle düğün konsepti Retro mu Vintage mı olacak bunu belirledikten sonra hemen damatlık seçimine başlayabilirsiniz. Öncelikle siyah-beyaz klişesini bir kenara bırakın. Keten, pamuklu ya da tüvit kumaşlarda yapılan damatlıklar sizin için ideal. Açık bej, buz mavisi, kum beji gibi renkler tercihiniz olsun. Kravat takıp takmamak size kalmış ama eğer takacaksanız açık sarı ya da yaprak yeşili gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında daha çarpıcı renkler düşünürseniz pembe, kırmızı, turkuaz'ı deneyebilirsiniz.


                                                   
Resmi Düğünler:

Bu tarz düğünlerde smokin ya da şık bir takım elbise sizi kurtaracaktır. Eğer konukların statüsü yüksekse frak da tercih edebilirsiniz.

                                       
                                                                                                   
Sevgiler,
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder