Düğün Hazırlıkları vol. 6 | Nikah Şekeri

Leave a Comment
Nikahınızda sizi yalnız bırakmayan ve bu eşsiz anınızı paylaşan misafirlerinize verebileceğiniz en güzel hatıradır nikah şekeri. Misafirlerinizi karşılarken ya da nikahtan sonra dağıtılacak bu şekerler nikahınızdan geriye kalan güzel bir anı olacaktır.

Nikah şekeri seçmeden önce karar vermeniz gereken küçük bir ayrıntı var. Nikah şekerinizi almak mı, yapmak mı istiyorsunuz?

Eğer el emeğine önem veriyor ve nikah şekerinizi kendiniz yapmak istiyorsanız hazırlıklara nikahınızdan en az 2 ay önce başlamanız gerekiyor. Çünkü el emeği ürünler hem uğraştırır hem de meşakkatlidir. Eğer kendiniz yapmak yerine hazır almayı tercih ediyorsanız o zaman sadece model beğenip sipariş vermeniz yeterli olacaktır.

Nikah şekeri seçmeden önce davetlilerin sayısını netleştirmeyi sakın unutmayın. Nikah şekerlerinin eksik olması sizi zor durumda bırakabilir ya da fazla verilen siparişler maddi açıdan sizi sarsabilir.

Nikah şekerinizi davetiyenizle uyumlu da yaptırabilirsiniz. Eğer benim gibi klasik tüllü modelleri sevmiyorsanız şık lavanta keseleri, kokulu sabunları seçebilirsiniz. Farklı ve yaratıcı şeyler düşünüyorsanız küçük aynalar, süs anahtarlar, magnetler, kitap ayracı, mandal boyama, taş boyama, keçeden keseler de yaptırabilirsiniz.

O zaman gelin seçtiğim nikah şekerlerini inceleyelim birlikte :)
Düğün hazırlıklarınızda kolaylıklar dilerim.
Sevgiler,
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder