Düğün Hazırlıkları vol. 7 | Gelin Makyajı

Leave a Comment
Baharın gelmesiyle beraber düğün hazırlıklarını hızlandıran gelin adaylarına Gelin Makyajı hakkında bir kaç önerim var.

Bildiğiniz gibi her gelin düğün gününde kusursuz görünmek ister. Bu kusursuz görüntüde aslan payını tabiki gelin makyajı almaktadır. Peki yüzünüze, seçtiğiniz gelinliğe uygun makyaj seçimini nasıl mı yaparız? İşte cevaplar :)

Doğal bir makyaj istiyorsanız, yüz hatlarınızı abartıya kaçmadan, yumuşak ve narin bir şekilde vurgulamalısınız. Doğal bir görünüm elde etmenin ipuçlarından biri de ten ve göz renginize göre makyaj yaptırmak.

Beyaz Ten


Sizin de teniniz Anne Hathaway gibi ve gözleriniz kahverengiyse, kahve tonları sizin için en ideal seçim olacaktır. Ben ayrıca pembe tonlarını da çok yakıştırıyorum beyaz tenlilere. Cildi daha canlı daha parlak gösterdiğine inanıyorum. Göz makyajınızı yaparken, gözlerin güzelliğini vurgulamak için koyu renk rimel kullanabilirsiniz. Eğer yumuşak bir bakış yakalamak istiyorsanız rimelinizi siyah yerine kahve olarak tercih edebilirsiniz. Far tercihi olarak kahve tonlarını, pembe tonlarını, eğer gözleriniz renkliyse araya serpiştirilmiş yeşilli mavili tonları kullanabilirsiniz. Koyu renk makyajı kesinlikle tercih etmemelisiniz. Allıklara gelince, en çok bal, şeftali ve kayısı renklerini öneririm. Ruj seçiminde ise dudak parlatıcıları veya açık pembe tonları sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Buğday Ten


Buğday ten rengine en iyi örnek Jennifer Aniston bence. Buğday tenli bayanlara en çok altın ve bronz renginde far ile eyeliner sürülmüş göz makyajı yakışıyor. Eğer gözleriniz renkliyse çok aşırıya kaçmadan göz renginize yakın bir renk kullanabilirsiniz far tercihi olarak. Seçtiğiniz farın rengi çok canlıysa ruj tercihinizi daha pastel seçmekte fayda var. Makyajda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, göz ne kadar koyuysa dudak rengi bi o kadar açık olmalıdır. Ya da dudak rengi koyuysa göz rengi açık olmalıdır. Bu dengeyi en baştan sağlayabilirseniz istediğiniz sonuca da o kadar kısa sürede ulaşabilirsiniz. Buğday tenliler, beyaz tenlilere göre daha şanslılar çünkü renk yelpazeleri daha yüksek ve diledikleri gibi bir makyaj yaptırmakta daha özgürdürler.

Esmer Ten


Eğer ten renginiz esmerse çok şanslısınız. Çünkü renkleri ve makyajı harika bir şekilde sergiler esmer tenler. Renk alternatifleri çok fazladır ve bir çok tonu mükemmel bir şekilde taşıyabilirler. Eva Longoria da esmer tenliler için güzel bir örnek bence. Uçuk pembe far ve siyah eyeliner kullanabilir esmer tenliler. Allık tercihi olarak da altın, bronz tonlarında kahve bir ton uygulanmalı. Ruj seçimini de bu tonlara yakın yaparsan harika bir sonuç elde edebilirsin. Eğer farklı tonlarda ruj denemek istersen açık pembe tonlarını da önerebilirim.

Sevgiler,
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder