Kitap Önerisi | Sarah Jio - Böğürtlen Kışı

Leave a Comment
''Böğürtlen kışı,'' diye mırıldandı Frank.
''Efendim?''
''Fırtına,'' diye devam etti. ''Ona böğürtlen kışı diyorlar. Meteorologlar, mevsim sonu görülen ani soğukları böyle adlandırıyorlar. İlginç, değil mi?''

İki genç kadın, iki farklı yıl ve tam seksen sene sonra ortaya çıkan gerçekler..

Muhteşem kurgusuyla sizi kendi dünyasına sürükleyen, akıcı, duygusal, bir solukta okuyacağınız bir kitap. Eğer siz de geçmişte çözüme kavuşmamış bazı olayların günümüzde çözülebileceğine inanıyorsanız, annelik duygusunu, özlemi, hasreti yüreğinizde hissetmek istiyorsanız ve bu iki genç kadının hikayelerine tanıklık etmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Olaylar farklı zamanlarda yaşayan iki farklı karakterin yaşadıklarından kurgulanmış. Bu iki karakterimizi birbirine bağlayan ise Böğürtlen Kış'ı oluyor.

Gelelim kitabın konusuna:
Vera, kirasını ödemekte zorlandığı evinde üç yaşındaki oğlu Daniel ile birlikte yaşamaktadır. O gün işe giderken istemese de oğlunu evde tek başına bırakır. Döndüğünde ise Daniel'in yatağının boş olduğunu görür. Parklarda, sokaklarda oğlunu arar ve bayılmadan önce gördüğü son şey oğlunun karlar üzerinde duran oyuncak ayısı olur.

Seksen yıl sonra tekrarlayan Böğürtlen Kışı'nı araştırmaya başlayan Claire Aldridge kendini bambaşka bir hikayede buluverir. Otuzlu yıllarda da Mayıs ayında bir kar fırtınası yaşanmış ve bir oğlan çocuğu kaybolmuştur. Claire, Vera ile arasında bir bağ kurar ve seksen yıl sonra kaybolan çocuğun akıbetini öğrenmek için araştırmalara başlar.

Seksen yıl arayla gerçekleşen bir olay iki insanın hayatını nasıl birleştirebilir?
Daniel'e ne oldu?
peki ya Vera?
Claire olayı çözebilecek mi?

Eğer siz de bu soruların cevabını merak ettiyseniz kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sevgiler,
@mrsgoksin 

0 yorum :

Yorum Gönder