Düğün Hazırlıkları vol. 8 | Gelin Aksesuarları

Leave a Comment
Düğün sezonuna az bir zaman kaldı ve bu koşuşturmada dikkatinizden kaçan küçük ve güzel detayları unutmamanız için size bir kaç güzel tavsiyem olacak :)

Peki nedir bu detaylar?

Gelinin duvağından tutun, en küçük ayrıntısına kadar uzanan, düğün aksesuarları tabiki.

Çok abartıldığını düşünenler olabilir belki ama, düğünlerden sonra akılda kalan bu küçük ayrıntılar aslında çok da önemlidir.

Her gelinin tarzı farklı olduğundan kullanacağı aksesuarlar da kendine özel olmalıdır.

İşte bir gelinin olmazsa olmazları, düğün aksesuarları..

Gelin Saç Aksesuarları:

Yıllardır gelinin saçı topuz yapılmalı gibi klişeler duymuşuzdur hepimiz. Peki neden topuz?  Daha rahat hareket etmek için mi?

Her gelin birbirinin kopyası gibi benzer topuzlar tercih ediyor. Belki de riske girmemek için bilemiyorum. Bu geleneği bozanlar da var elbette. Eğer siz de yaz geliniyseniz topuz yaptırmak yerine açık saçı tercih edebilirsiniz. Size çok farklı bir hava katacak aksesuarlarla, farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Ne dersiniz? İşte size bir kaç örnek..

Gelin Ayakkabısı:

Gelinliğinize yakışacak ayakkabıları seçerken biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü ayakkabı seçimi bir gelin için çok önemlidir. O uzun ve stresli günde sizin kurtarıcınız olacak, gün boyu rahat edebilmenizi sağlayacak. Bunun için şık ve rahat ayakkabılar saçmelisiniz. Hatta benim tavsiyem, düğün gününde dış mekan fotoğraf çekimi yaptıracaksanız yanınızda mutlaka babet tarzı rahat ayakkabılar bulundurmalısınız. Gün boyu topuklu ayakkabı ile gezince düğününüzde dans ederken sıkıntı çekebilirsiniz. O yüzden doğru bir ayakkabı seçmeniz çok önemli. İşte sizin için seçtiğim gelin ayakkabıları..

                                                                                                  


Gelin Takıları:

Her gelinliğe yakışacak takılar farklılık gösterdiği için öncelikle gelinlik seçimi yapmalı, daha sonra gelinliğinizi tamamlayacak takılarınızın seçimi yapılmalı.

Eğer gelinliğiniz çok gösterişliyse kullanacağınız aksesuarların daha sade olması gerekir. Gelinliği sade olanlar daha gösterişli takılar kullanabilirler. Bu dengeyi bozmamaya dikkat etmelisiniz.
Mesela kolyeniz çok gösterişli ise küpe seçimini daha sade tutmalısınız. Ya da sade bir kolye seçtiyseniz küpe seçiminiz daha ışıltılı ve gösterişli olmalı.

Takı seçiminizde düğün konseptinize uygun renkli taşlardan oluşan modelleri de tercih edebilirsiniz. İlla ki gelinin takıları altın, gümüş ya da inciden oluşacak diye bir kuralımız yok.

Yılların vazgeçilmezi olan inci takıları tercih edecek olan gelin adaylarına da küçük bir önerim var. Bildiğiniz gibi incilerin bir sürü çeşidi ve renk tonu var ve gelinliğinizle olan uyumu yakalamanız için mutlaka gelinliğinizin rengine uygun olan takıyı seçin. Takı seçerken gelinliğinizin kumaşından bir parça götürmeniz size fayda sağlayacaktır.

İşte sizin için seçtiğim takı modelleri..
               


 Gelin El Çantası, Kuşağı ve Eldivenleri:

Düğün gününüzde telefonunuzu, rujunuzu, yedek tokanızı ya da mendil gibi ihtiyaçlarınızı koyabilmeniz için yanınızda mutlaka şık bir çanta bulundurmalısınız. Gelinliğinizin havasını bozmayacak, sade ve şık modelleri tercih edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi eski zamanlarda kullanılan aksesuarlar günümüzde tekrar kullanılmaya başlandı. Eğer siz de vintage tarzını seviyorsanız hem çantanızı hem kuşağınızı hem de eldivenlerinizi bu tarzda seçerek düğününüze farklı bir hava katabilirsiniz.

Gelinlerin vazgeçilmezi olan gelin kuşakları artık eskiden olduğu gibi tek renk ve aynı model yapılmıyor. Tek renkli, klasik modellerin dışında daha modern ve rengarenk kuşaklar ön planda.

Modern yaşamla beraber yavaş yavaş hayatımızdan kaybolan eldivenler, vintage tarzı düğün yapacaklar için şahane aksesuarladır. İster dirseğinize kadar olan uzun modellerini, ister bileğinize kadar olan kısa modellerini seçin, zarafetiniz ön planda olacaktır.
İşte size bir kaç örnek.                                                                                   


Hazırlıklarınızda kolaylıklar dilerim..

Sevgiler,
Mrs.Goksin