Doğum Günü Hediyem byWonderland'den

Leave a Comment

Uzun zamandır büyük bir ilgiyle takip ettiğim Momiji bebekler, nihayet benim evime de geldiler :)

Nedir bu Momiji Bebekler?

Reçineden yapılan ve el boyaması olan bu bebekler aslında koleksiyon ürünleridir. Bir sürü çeşidi var ve meraklısı çok fazla. Momiji bebeklerinin alt tarafında mesaj saklama haznesi ve içinden çıkan bir de not kağıdı var. Sevdiğiniz birine hediye gönderecekseniz mesajınızı bu not kağıdına yazıp mesaj haznesine saklayabiliyorsunuz.


Momiji bebekler, koleksiyonerler için çok değerli parçalar. Çünkü farklı tasarımcılar tarafından üretilen her bir koleksiyonun yayın süresi kısıtlı ve geçmiş koleksiyonlar malesef tekrar üretilmiyor. Geçmiş koleksiyonlara 'Vintage Momiji' deniyor ve zaman geçtikçe bulması zorlaşıyor. Bazı momijilerin açık arttırma sitelerinde 1500 tl'ye çıktığı bile oluyor. Bu nedenle koleksiyonculara bebeklerin kutularını atmamaları tavsiye ediliyor. İleriye dönük ciddi bir yatırım, gelecek nesillere kalacak büyük bir miras olabilir bu bebekler.


Fanatikleri de var tabi Momijilerin. Onlarca bebeğe sahip olup, bu bebekleri yanlarından ayırmayan ve değişik konseptlerde fotoğraf çeken kızları sokaklarda belki siz de görmüşsünüzdür :)


Nerden mi almalı?

Momiji Türkiye distrübitörü byWonderland'in web sitesinden Momiji bebekleri siparişi verebilirsiniz. Bunun dışında Bilstore'un internet sayfasından da Momiji bebekleri bulabilirsiniz. Ayrıca instagram'da her ay düzenlenen 'Momiji Sevgiyi Yay' fotoğraf yarışmasından da hediye Momiji kazanma şansınız var.


Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

Bu bebeklerin amacı 'Spread the Love' yani Sevgiyi yay! Bu nedenle sosyal medya kullanıcıları bu etiket ile resimlerini paylaşıyor.

Aralık 2011'de Türkiye'de bir ilk olarak İnstagram'da #momijisevgiyiyay etiketiyle bir yarışma başlatmış byWonderland.

Yarışmanın amacı, mutluluk ve sevgi yayan fotoğrafları çekmeyi ve bu fotoğraflara bakmayı seven kişileri #momijisevgiyiyay etiketiyle bir arada toplamakmış.

Yarışmaya 9 ayda 15.000'den fazla fotoğraf katılmış. Şimdi ise yarışma gelenekselleşmiş durumda ve hiç ara verilmeden her ay devam etmesi planlanıyor. Eylül'ün etiketi  #momijisevgiyiyay44,  Ekim'in de #momijisevgiyiyay45 şeklinde devam ediyor.

Yarışmanın Kuralları

Tek kriteri içinde Momiji olması. Bunun yanında fotoğrafın mutluluğu ve sevgiyi yayan bir konseptinin olması.

1. Kategoride en çok beğeni alan fotoğrafın sahibine Momiji, (1 kişi deniyor ama Eylül'de 6 kişi seçilmiş.)

2. Kategoride byWonderland'in en çok beğendiği fotoğrafın sahibine Momiji, (1 kişi deniyor ama Eylül'de 20 fotoğraf seçilmiş.)

3. Kategoride ise en az 16 fotoğraf paylaşanlar arasından 3 kişiye, yarışmaya katıldığı kendi Momiji fotoğraflardan oluşan Lukapu fotokitap ve Momiji hediye ediliyor.

Yalnız uyarmam gerek bu Momijiler hastalık gibi. Başlarda 'Altı üstü bir bebek, koca koca insanlar, ne tuhaflar!' diyorsunuz. Sonra da 'Bir tane de ben mi alsam?' diye düşünüp duruyorsunuz :)


Sevgiler,
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder