Tumblr.com

Leave a Comment

Mini blog olarak adlandırılan Tumblr, ilgi alanlarınıza göre resim, video, yazı, bağlantı, paylaşabileceğiniz ve kullanımı diğer blog sitelerine göre biraz daha basit bir sosyal paylaşım sitesidir.

Aslında Tumblr'ı bir günlük olarak da düşünebilirsiniz. Özellikle gençler tarafından daha sık kullanılan Tumblr, çok fazla emek ve zaman harcamaya gerek kalmadan yaptığınız, bulduğunuz, sevdiğiniz, düşündüğünüz veya oluşturduğunuz şeyleri paylaşabilme olanağı tanır size.

Mobil uygulamaları sayesinde hesabınızı her zaman aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Çıkmış olduğunuz bir gezi sırasında dikkatinizi çeken bir olayı anında fotoğraflayabilir ve sayfanızda kısaca bir şeyler anlatarak anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca hobilerinizi Tumblr hesabınız aracılığıyla paylaşabilir ve size benzer hobileri olan insanlarla tanışarak fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Bunun yanında diğer bloglarda olmayan Reblog özelliği ile başkalarının paylaşımlarını kendi blogunuza gönderebilirsiniz. Tweetter'daki retweet gibi düşünün ya da Pinterest'teki pin it butonu gibi.

Hastagler Tumblr'ın da vazgeçilmezlerinden. Arayacağınız resimleri kategorize ederek kısa sürede daha çok sonuca ulaşmanızı sağlıyor. Aklınıza gelip gelebilecek her türlü konuda sayısız içeriğe sahip olan bu site, paylaşım yapmayı seven ve sosyal medyayı aktif kullanan herkesin ilgi odağı olmaya başladı. Siz de Tumblr'ın farklı dünyasına adım atmak isterseniz tek yapmanız gereken Tumblr'a üye olmak ve sitenin uygulamasını telefonunuza indirmek. İşte o andan itibaren Tumblr yolculuğunuz resmi olarak başlamış olacak :)

Sevgiler,
@mrsgoksin

0 yorum :

Yorum Gönder