Ev Dekorasyon Fikirleri | Banyo

Leave a Comment
Evlerimizde en çok kullanılan yaşam alanlarından biri olan banyo, rahatlatıcı ve arındırıcı özelliği ile de günün yorgunluğunu üstümüzden atmanın ilk adımlarından biridir.

Genellikle evler yapılırken banyolara pek önem verilmez. Apartman dairesinde oturanlar bilir, aslında bütün banyolar tek tip ve aynı düzende yapılır. Ama bu banyomuzu evimizin diğer köşeleri gibi dekore edemeyeceğimiz anlamına gelmez tabi.

Banyonuzu dekore ederken öncelikle tarzınızı belirlemeniz lazım. Eğer dekorasyonda çok büyük değişiklikler yapmaya henüz hazır değilseniz sevdiğiniz renklerde bir kaç küçük aksesuarla başlamanızı öneririm. Banyonuza koyacağınız kokulu mumlar, sabunlar, küçük yapma çiçekler ya da stickerlar dekorasyona farklı bir hava katacaktır.

Büyük çaplı bir değişiklik yapmak isteyenlerin yapacağı birinci şey ise duvar, yer ve tavan döşemelerini seçmektir. Bu seçim banyonuzun tarzını büyük ölçüde belirleyecektir zaten.

Banyo dekorasyonunda ikinci önemli şey, banyonun aydınlatılmasıdır. Banyoda genellikle yumuşak ışıklar kullanmak gerekir. Bunun için aydınlatmanın ayna ve lavabonun tam üzerine doğru gelecek açılarla yerleştirilmesi gerekir.

Depolama için farklı alternatifler de banyonuza değişik bir hava katacaktır. Havlularınızı ve kişisel eşyalarınızı dolaplara sıkıştırmak yerine örgü sepetler, raflar ya da çekmeceli dolaplara yerleştirebilirsiniz.

İşte size bir kaç örnek..Sevgiler,
Mrs.Goksin

0 yorum :

Yorum Gönder