Uzungöl | Trabzon

Leave a Comment

Üstünden çok zaman geçmeden, anılar hala tazeyken Karadeniz gezimizin ikinci durağından bahsetmek istiyorum bu gün sizlere☺

Trabzon sahil şeridinden kıvrıla kıvrıla giden yollar, bizi yeşilin her tonuyla buluşturmaya devam ediyordu. 🌳🍃

Yemyeşil dağlara tırmanırken, heybetle akan dereler ve o dağların üzerine kondurulmuş tek tük ahşap evlere bakıp yolumuzu yavaş yavaş kaplayan sisin içinden geçerek yaklaşık bir buçuk saat süren yolculuğun ardından Uzungöl'e ulaştık.

Yolculuğumuz boyunca yağmurun o güzel melodisi de bizi yalnız bırakmadı hiç. ☔💧

Arabamızı göl kıyısına park edip iki bisiklet kiraladık hemen. 🚲  Bir yeri keşfetmek için daha güzel bir yol düşünemiyorum zaten :)Uzungöl, büyük bir heyelan sonrası düşen kayaların, Haldızen deresinin önünü kapatması sonucu oluşmuş ve Trabzon'un en gözde turistik mekanlarından biridir.

Uzungöl'ü çevreleyen çok sayıda restoran ve otel mevcut. Üzülerek söylüyorum ama malesef doğasıyla çok fazla oynanmış. Yine de görülmeye değer bir güzellikte olduğunun altını çizmek isterim.☺Gölün etrafında sıralanan tepeler ve yamaçlar dikkatimizi çekti hemen. Bu kadar yeşilin bir arada olması harika bir harmoni 🌴🌵🌱

Doğanın rengi adeta suyun rengine karışmış, yeşilin her tonunu keşfetme imkanı tanıyordu bize.Bol bol fotoğraf çekip ciğerlerimizi oksijene boğduktan sonra tepedeki patikalardan birinin çağrısına kulak verdik ve harika bir orman manzarasıyla yukarıya doğru tırmanmaya başladık. Sis yolun her yerini kaplayana kadar ilerledik. Manzara uçsuz bucaksız ve enfesti. 🍃'Yeryüzünde bir cennet' olan bu toprakları keşfetmek gerçekten harika bir duyguydu.

Doğaya duyduğumuz özlem, büyüdükçe daha çok ortaya çıkıyormuş meğer.

Hoşça kal Uzungöl!🙋
Yine geleceğiz merak etme.
@mrsgoksin

0 yorum :

Yorum Gönder