LONDRA ŞEHİR REHBERİ

Leave a Comment

Birleşik Krallığın başkenti olan Londra; alışveriş, sanat, edebiyat, mimari, tarih ve aklınıza gelebilecek bütün kavramları içinde bulunduran bir şehir. Her köşesinde tarihten kalan bir imza, her caddesinde alışveriş bulunan bu kentin efsane yemekleri de unutulmamalı. Yakın zamanda bir Londra tatili planlıyor ve bir Londra Uçak Bileti ve Şehir Rehberi ihtiyacınız varsa, bu yazımız sizin için şehrin anahtarı olacak…

Londra’da Konaklama;

Londra’da konaklama için oldukça fazla seçenek bulunmakta. Her bütçeye uygun fiyatları bulunan Londra otellerinde konaklamak için yapmanız gereken tek şey güzel bir araştırma. Genellikle şehrin, Mayfair, Bayswater, Marylebone gibi bölgelerinde bulunan ;  ‘’Millennium Hotel’’, ‘’Mayfair The Montcalm’’, ‘’Marylebone Blakemore Hyde Park’’, ‘’Bayswater Ham Yard Hotel’’, ‘’Soho Park Grand London’’, ‘’Earls Court Station’’ otelleri başlıca konaklama noktalarıdır.

Londra’da Gezilecek Yerler;

Bir kültür dünyası olan Londra’da gezilecek onlarca yer var. Ama bunların başında tabi ki de Buckingham Sarayı gelmektedir. Mükemmel manzarasıyla The London Eye ve Thames Nehri’ne komşu olan Tower of London, Londra’da görülmeden gelinmemesi gereken yerlerin başında gelmekte. Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Westminister Abbey ve tarihin zenginliklerini içinde barındıran British Museum’da mutlaka görülmeye değer mekânlar.

Londra’da Yeme İçme Noktaları;

Dünyanın pek çok coğrafyasından insanlarla ve pek çok kültürle bir arada olan Londra’da yemek kültürü de bir o kadar geniş. Şehrin dört bir yanında sizleri bekleyen güzel mekanlar ve kafeler kesinlikle görülmeden gelinmemeli. Ortalamanın biraz üstünde de olsa bu lezzetleri tatmaya değer. Soho’daki kaldırım kafelerde atıştırmalıklar yiyebilir, beş çayınızı bu kafelerde yapabilirsiniz. Nobu London, özel günlerinizde şık bir akşam yemeğini sizlere sunuyor.

Londra’da Alışveriş Keyfi; 

Alışverişin cenneti olan Londra’da alışveriş mekanlarından en bilineni tabi ki de Oxford Street. Dünyaca ünlü markların 2-3 katlı mağazaları ve bu markaların özel ürünleri sizi burada beklemekte. Moda tasarımcıları, sergiler ve defileler de sizleri burada beklemekte. Ayrıca Londra’ya ait hediyelik eşyalar ve pek çok dükkanı da burada bulabilirsiniz.

Londra’da Şehir İçi Ulaşım; 

Şehrin her yerine ulaşabileceğiniz en kolay ulaşım yolu olan Londra Metrosu bulunmakta. Ayrıca şehir merkezinden uzak bölgelere ulaşım da otobüsler ile mevcut durumda.

Siz de alışveriş cennetini, kültür şehrini, mimari yapıları efsane lezzetleri yaşamak istiyorsanız, Londra da unutamayacağınız bir tatil sizleri bekliyor. Hemen siz de Atlas Global ile erken rezervasyon yapın, hem fırsatlardan yararlanın hem de uygun fiyatlı uçak bileti almanın keyfini çıkarın. Sonbahar dönemi uçuş takvimi, Eylül ayı 96$, Ekim ve Kasım ayları ise 66$’dan başlayan fiyatları ile sizleri bekliyor.