Tiyatro | Gulyabani

Leave a Comment

Tiyatroyu oldum olası sinemadan daha çok sevmişimdir. Bu konuda çok şanslıyım çünkü eşimle zevklerimiz hep aynı. 🙈 Her sezon yeni gelen oyunları mutlaka izlemeye çalışırız o yüzden.😊 Festival oyunlarını ise hiç kaçırmayız. 🎭

Nisan ayı tiyatro festivaliyle dolu dolu geçiyorken 2016-2017 sezonunun belki de en güzel oyunu olan İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Gulyabani müzikalini izleme fırsatımız oldu.


Bilindik hikayenin biraz daha modernize edilmiş hali olan Gulyabani'yi müzikleriyle, danslarıyla ve yaratıcı kurgusuyla izlemek gerçekten muhteşemdi.Oyuncuların işlerine olan saygıları çok netti. Özellikle Muhsine karakterini canlandıran Sitare Bilge sesi, oyunculuğu, jest ve mimikleriyle bizi adeta büyüledi. Hasan karakterini canlandıran Adnan Yiğit'in Sitare Bilge ile yaptığı düet ise enfesti.


Gelelim oyunun konusuna;
Cinlerin ve perilerin cirit attığı söylenen köşke hizmetçiliğe giden saf ve temiz yürekli Muhsine, kendisini ahlaksız bir oyunun içinde bulur. Yanlış öğretilerin, cehaletin ve geleneklerin girdabından kendini ve beraberindeki diğer kadınları kurtarmaya çalışır.


Herkesin korkarak bahsettiği bu gizemli köşkte Muhsine'yi ne gibi sürprizler bekliyor?

Kahramanımız Muhsine köşkte yaşanan garip olayları ortaya çıkarabilecek mi?


Bütün bu soruların cevabını merak ediyorsanız Gulyabani müzikalini sezon bitmeden mutlaka izleyin derim. 🎫 İzlerken 3 saatin nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız 😉


 Sevgiler,
@mrsgoksin

0 yorum :

Yorum Gönder