Artvin | Borçka | Karagöl

Leave a Comment

Hiç dinmeyen yağmuru, bol bol yeşilliği ve sürekli sağa sola kıvrılan dağ manzaraları ile yeniden Karadeniz yollarındaydık bu bayram. 🍃🌳

İlk durağımız her Karadeniz gezimizde mutlaka gittiğimiz Ayder Yaylasıydı. Daha önceki yazılarımda Ayder Yaylasından ve orada neler yaptığımızdan bahsetmiştim sizlere. Okumak isteyenler şuraya tıklayabilir.

Ayder Yaylasında geçirdiğimiz 2 günlük çadır maceramızın ardından Karadeniz'e geçen gelişimizde gitmeye fırsat bulamadığımız ama bir o kadar da merak ettiğimiz Borçka/Karagöl'e gitmek için yollara düştük.Dağları birbirinden ayıran güzel vadilerin kenarlarından geçip yol boyunca karşımıza çıkan taş köprüleri seyredip buz gibi akan şelalelerin tadını çıkara çıkara yemyeşil ve daracık yolları takip ederek Karagöl'e ulaştık. 🏞Karagöl bu güne kadar gördüğüm en güzel  yeşil alanlardan birisi. Muhteşem güzellikteki bitki çeşitliliği, el değmemiş doğal güzelliği ve yeşilin bin bir tonu ile adeta büyülüyor sizi. Temiz havayı içinize çekip  ufak ufak yağan yağmurun altında bu mükemmel manzaranın tadını çıkarmak gibisi yok.Gölün kenarına yapılan kamelyalarda oturup manzaranın tadını çıkarırken çayınızı yudumlayıp temiz havayı bol bol içinize çekebilir ya da gölün ucunda duran iskelede harika fotoğraflar çekip isterseniz orada duran kayıklarla gölü daha yakından gezebilirsiniz.


Sevgiler!
@mrsgoksin

0 yorum :

Yorum Gönder