Bolu | Abant Gölü

Leave a Comment

Abant Gölü, çevresindeki milli parklara bağlı, etrafı geniş ormanlık ve piknik alanlarıyla dolu, Gölcük’ten kat kat büyük ve çevresinde bulunan işletmelere ev sahipliği yapan, ticarileşmiş bir mekan.

Gölcük ve Yedigöller’i gördükten sonra benim için biraz hayal kırıklığı oldu Abant. Görülecek ve yapılacak pek bir şey yoktu çevrede. Arabayla biraz etrafını turladık önce. Sonra göl kenarında orman manzaralı bir piknik alanında oturup biraz temiz hava alalım dedik.


Genelde ziyaretçileri piknik yapmak için gelmiş gibiydiler. Bizim gibi gezmeye gelen kişi sayısı üçü beşi geçmezdi anlayacağınız.

Aslında ben Abant’ı ilk olarak orman içinde konaklamak için yapılan konsept evleriyle duymuştum. Biraz araştırma yaptım o yüzden internetten. Tam istediğim tarzda bir yer buldum. Abant Yeşil Ev Restorant ve Masal Evleri.

Ormanın içinde, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalını konsept alarak yapılmış, her biri farklı bir hayal dünyasıyla süslenmiş yedi cücelerin evleri vardı. Ama gel gör ki zaman sıkıntımız vardı ve orada konaklayacak vaktimiz yoktu. 😞 Kısmet işte. Başka sefere...


Piknik alanında bir saate yakın oturduk sanırım. Çekirdek çitleye çitleye sohbet ettik biraz. Furkan’ın uyanmasını bekledik. Uyanınca da yeniden yollara döküldük.


Sevgiler!
@mrsgoksin

0 yorum :

Yorum Gönder